"Ми вже перемогли": українські знаменитості розповіли, де перебувають і чим займаються під час війни

Українські провідні та діячі культури розповіли, як переживають непростий час і чим допомагають нашій країні у боротьбі з російськими окупантами

Відкрита російська агресія, яка обрушилася на Україну 24 лютого, вдарила по всіх мешканцям нашої країни. Видання "Коментарі" поцікавилося у представників культури та телеведучих, як вони переживають цей страшний час. Де перебувають і чим займаються.

Ведучий "Говорить Україна" на каналі "Україна" Олексій Суханов зазначив, що зараз перебуває в Києві й не збирається нікуди виїжджати, хоча розуміє тих, хто був змушений покинути своє місто та вивезти близьких у безпечніше місце. Зараз він всіляко намагається допомагати у боротьбі із противником.


"Я спробував у тероборону записатися, але вже немає набору. Направив до КМДА запит стати волонтером, але ніхто не відповідає. Мені дуже хочеться допомогти, мої друзі займаються евакуацією. У мене є заощадження на грошовій карті, допомагаю, але хочеться діяти. Відстоюватимемо Україну до останнього.Я в руках не тримав автомата, але я вийду, буду підривати ворога, кидатися на нього з ножем. Тому що це країна, в якій я хочу жити і яку вибрав ще у 2014 році. Я вибрав її для життя, і хочу, щоб вона була вільною, не путінською, а європейською. І я буду тут до кінця", - зазначив ведучий.

Також Олексій Суханов підкреслив, що попри складну ситуацію, українцям не можна панікувати та опускати руки, а навпаки, показувати свою єдність та підтримку, повторюючи собі, що ми хочемо жити вільно та гідно, не як стадо.

"Україна зараз у світовій історії стане єдиною країною прикладом, як може змінитися світ, і після нашої перемоги це станеться. Як після ковіда світ повертається до нормального життя завдяки Україні, на жаль, лише ціною життя українців, і це найжахливіше. Але нам потрібно триматися. Я людина мирна, але готова вбивати ворога", — сказав ведучий.

Журналістка, письменниця та поетеса, сценарист Ірен Роздобудько зазначила, що також залишилася у столиці України та допомагає тим, кому потрібна психологічна підтримка.

"Все, що переживаю – в он-лайн щоденнику тут, на фейсбуці. Я разом зі своєю великою групою тих, кому потрібна психологічна допомога! А те, чим займаюся та займалася – це вже після Перемоги. Одним словом – допомагаю тим, кому страшно !", - заявила Ірен.


Зі своїм чоловіком Ігорем Жуком (астрофізик, кандидат фізико-математичних наук, бард) вони принципово не стали нікуди виїжджати й зараз ведуть інформаційну війну, в тому числі й за кордоном. Ірен розповіла, що до неї приїжджають добровольці з територіальної оборони за дитячими книгами для малюків, які були евакуйовані до Литви та Польщі.

На своїй сторінці у Facebook письменниця радить українцям набратися мужності та терпіння та починати візуалізувати свої мрії, щоб вони скоріше здійснилися. Ірен також поділилася, що хотіла б зробити після нашої перемоги.

Ведуча ТСН на 1+1, куратор благодійного проекту "Здійсни мрію" Лідія Таран розповіла, що зараз зі своєю дочкою Василісою перебуває у Франції й також, як решта, продовжує боротьбу з ворогом, на своєму інформаційному фронті.


"Працюю з мерією Нансі. Організували велику збірку – запрошення мера. Тримала спіч про Україну французькою. Пояснювала, чому потрібно закрити небо над нами! Плакали від нашої дійсності… Яке майбутнє чекає наших мрійників? Отримую багато повідомлень від батьків підопічних благодійного проекту" Здійсни мрію". Допомагаємо їм чим можемо", — зазначила ведуча.

За словами Лідії Таран, нещодавно вони отримали 12,5 тонни гуманітарного вантажу з іспанського міста Картахена і разом із командою "Здійсни мрію" направлять речі першої потреби сім'ям та дитячим будинкам, які перебувають у заблокованому окупантами Чернігові.

"У Франції показують усі масштаби лиха, навіть мікрофон мого рідного каналу 1+1 теж постійно в кадрі - на французьких каналах. Дала інтерв'ю французькому місцевому радіо. Записали велику розмову для вечірньої програми на 3 каналі. Щоправда, вони її скоротили, але суть про небо і необхідності захистити українських дітей та українців залишили. У головній газеті цього регіону L'est républicain теж вийшов матеріал про Україну. Підіймаємо хвилю далі! Допомагаємо! І віримо у наших захисників!", - наголосила українська ведуча.


Композитор, піаніст-віртуоз Євген Хмара зазначив, що переживає, як і всі українці, дуже складний час і намагається підтримувати моральний дух наших громадян за допомогою своєї основної зброї - музики.

"У даній ситуації вважаю, що кожен має бути на своєму місці, як в організмі людини, наприклад мозок не може виконувати функції серця і навпаки. У моєму випадку зброєю є музичний інструмент. Практично щодня їжджу на вокзал, лікарні, церкви, дістаю інструмент і граю для людей. Щодня я виходжу в онлайн і граю для людей, які зараз переживають нелегкі часи у своїх будинках. Намагаюся їм дати щось позитивне, відволікти від їхньої жахливої реальності", - розповів композитор.


Євген Хмара заявив, що через війну, як і кожен українець, відчуває біль та плач нашої Землі, бо терористи намагаються відкусити від неї шматочки. Він відчуває як емоції ненависті та бажання смерті до ворога, який вдерся на наші території, так і піднесені почуття подяки до українських військових, які мужньо дають відсіч ворогові.

Піоніст-віртуоз підкреслив, що музика – вічна і вона існувала і до Другої світової. Вона дуже допомагає переживати те горе, яке обрушилося на нашу країну. Також він допомагає Україні різними доступними способами, наприклад, перерахував свої заощадження на допомогу українській армії.

"У мене немає сумнівів у тому, що ми переможемо. Більше скажу, я вважаю, що ми вже перемогли, і нам залишилося тільки дочекатися перемоги. Тому що ми, українці долаємо другу армію світу, яка пережила вже на собі мужність і професіоналізм Збройних Сил України". – зазначив Євген Хмара.

Ведуча програма "Ранок з України" на каналі "Україна" Ірина Хоменко розповіла, що їй разом із сім'єю довелося виїхати з Києва і зараз вони перебувають у Вінницькій області у родичів.

"Я більшу частину часу проводжу з дітьми, бо для них те, що зараз відбувається – велика травма. До того ж напередодні цих подій мій 7-річний син Дамір дуже вразився, почувши розповідь однокласників, що снаряд неодмінно потрапить до їхньої школи й всі загинуть. Я, дізнавшись про це, попросила вчительку пояснити дітям, що таке війна. Але 24 лютого сталося щось страшне – те, чого неможливо пояснити дітям", - зазначила Ірина.

Українська ведуча розповіла, що займається уроками із сином і не втомлюється повторювати йому, що незабаром війна закінчиться, а також з рідними облаштувала їхнє бомбосховище - домашній підвал.

"Зі свекрухою ми пекли хліб і готували для хлопців з тероборони, бо якийсь час до нас не привозили продукти. Свекор все це відвозив, а водночас дрова і всі необхідні речі. Допомагали всім, що було в наших силах", - розповіла ведуча.