Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У Росії подякували українцям за прослуховування пісні гурту AY Yola — композиція "Homay" нещодавно очолила топ-чарти Apple Music в Україні. Цей факт активно використали російські пропагандистські ресурси, зокрема телеграм-канал "русский имперетив", аби висловити свою "іронічну вдячність" українцям.
Гурт AY Yola (фото з відкритих джерел)
Пропагандисти цинічно заявили, що прибутки від прослуховувань російської музики нібито підуть на виготовлення авіабомб і дронів-камікадзе, якими Росія атакує Україну.
Цікаво, що сама назва гурту AY Yola башкирською мовою означає "закон Всесвіту" або "кодекс світобудови" — набір моральних принципів на кшталт "не вбий", "шануй старших", "захищай молодших". Це різко контрастує з діями Росії, яка веде жорстоку війну, знищуючи життя, культуру та міста.
Цей інцидент став ще одним нагадуванням про те, що навіть прослуховування музики в умовах війни може мати політичні та етичні наслідки — і чітко показує, як ворожа сторона використовує культурні продукти як інструмент гібридної війни.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що російський гурт провів турне в'язницями. Російський поп-рок-гурт "Город 312", що раніше неодноразово демонстрував лояльність до влади, знову став об’єктом уваги через виступи в пенітенціарних установах держави-агресора. Як повідомляють російські медіа, учасники колективу Дмитро Притула та Діана Макарова розповіли про концерти у виправних колоніях, де перебувають неповнолітні засуджені.
Артисти розповіли, що регулярно виступають у таких місцях вже понад два десятиліття, і вважають це необхідною підтримкою для тих, хто опинився за ґратами. Зокрема, солістка гурту наголосила, що дівчата віком 14–15 років, які скоїли тяжкі злочини, заслуговують на шанс відновити своє життя після звільнення.Новини